ویزای شینگن به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت مسافرت به منطقه ی شینگن در اروپا استفاده می شود. و شامل ویزاهای متنوعی برای مقاصد مختلف متقاضیان می باشد. از جمله ویزاهای قابل دریافت، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای درمانی و … می باشد. با صدور این ویزاها، امکان سفر به چند کشور به طور همزمان وجود دارد و مجوز ورود به کشورهای تعیین شده توسط متقاضیان در زمان درخواست، توسط سفارت ها ارایه می گردد. با توجه به زمان بر بودن پروسه ی اخذ ویزای شینگن بهتر است حداقل سه ماه قبل از زمان اصلی سفر نسبت به دریافت ویزا اقدام نمود.

برای اخذ ویزا بایستی از سفارت کشور مقصد وقت گرفته و در زمان تعیین شده در سفارت حاضر شوید. اغلب سفارت ها به صورت حضوری این زمان را تعیین می کنند اما برخی کشورها دارای سیستم آنلاین نوبت دهی نیز می باشند. بعد از طی این مراحل، فرم درخواست ویزا تکمیل و مدارک هویتی و شناسایی نیز باید آماده شده و ارایه گردد. بعد از مصاحبه در سفارت، در صورت تایید افسر کنسولی، هزینه ی اخذ ویزا بایستی پرداخت گردد. معمولا این هزینه ها با توجه به شرایطی مثل سن و شرایط فردی متغیر است. پس از اتمام این پروسه، درخواست متقاضیان توسط سفارت بررسی و نتیجه بعد از 15 الی 20 روز اعلام می گردد.

کلیه ی مدارک هویتی و شناسایی و نیز مدارک تخصصی و علمی باید دارای مهر دادگستری بوده و ترجمه شده باشند. از ارایه ی مدارک جعلی و غیر قابل اثبات بایستی خودداری گردد چرا که امکان رد شدن درخواست متقاضی در صورت کشف جعلی بودن مدارک وجود دارد و حتی در تقاضاهای اخذ ویزا در آینده نیز تاثیرگذار است. فرم های درخواست ویزای شینگن در دونسخه تهیه می شود و هر دو نسخه باید توسط شخص متقاضی تکمیل و امضا شده باشد. از درج مطالب غیر ضروری و نادرست در زمان تکمیل فرم بایستی اجتناب گردد.

با توجه به سخت گیری های اخیر در فرآیند صدور ویزا، حتما کلیه ی مدارک و مستندات بایستی قبلا تکمیل و توسط وکلای مجرب و آژانس های معتبر تایید گردند و با توجه به روند جدید اخذ ویزا که هر سال تعیین و اعلام می گردد، طی کردن مراحل اخذ آن، نیازمند مشاوره با وکلا و آژانس های مهاجرتی معتبر و مجرب می باشد تا در روند انجام این کار خللی وارد نیامده و کلیه ی مدارک و مستندات لازم به طور حرفه ای و کامل تکمیل و ارسال گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید.